Кошик
1292 відгуків
+380 (68) 990-07-66

Ручки на важіль КПП

Ручки на важіль КПП

Рукоятка перемикання передач — пристосування для керування важелем КПП (коробки перемикання передач). Ручка знаходиться під управлінням безпосередньо в руці водія, руху якого призводять автомобіль в управління.

Керування автомобілем — це завжди велика відповідальність за всіх учасників дорожнього руху. Тому всі в управлінні машини повинно працювати справно і комфортно для водія. Ручка КПП повинна бути максимально зручною та ергономічною.

Класифікація ручок КПП

Всі пристосування управління автомобілям чітко повинні відповідати вимогам ергономіки, як у розташуванні, так і в конструкції. Важливо, щоб всі важелі, кнопки, перемикачі приводилися в рух легко в будь-якому режимі руху та експлуатації автомобіля.

Кріплення ручки КПП до важеля може здійснюватися по-різному:

 • з допомогою різьблення — важіль вкручується в ручку
 • з допомогою затискачів
 • гвинтами
 • іншими механізмами затискними

В залежності від призначення ручки можуть бути:

 • штатні — це стандартні, які встановлюються виробником
 • дизайнерські — для тюнінгу авто

Залежно від застосування:

 • ручки для легкових та вантажних авто
 • для важелів механічних коробок перемикання передач і селекторів автоматичних коробок перемикання передач

За матеріалом виготовлення ручки бувають:

 • з дерева
 • з металу
 • з пластика
 • з комбінованих матеріалів

Чохли і оббивка можуть бути виконані з еко шкіри, шкіри, гуми. Накладки з пластика і гуми часто можуть використовуватися в базовій комплектації, але ці матеріали не особливо зносостійкі і не підходять для стильного тюнінгу авто.

По функціоналу ручки поділяють на базові і з додатковим функціоналом, таких як підсвічування.

Крім функціонального навантаження ручка КПП виконує декоративну функцію і стала модним аксесуаром. Все більш популярним стає нанесення на ручки ПКК нанесення гравіювань, різних зображень.

Як вибрати ручку КПП

Раніше ручки КПП виконували практичну функцію і їм мало приділяли уваги як таким, на сьогодні ручки КПП стали сучасним модним аксесуаром.

Перш, ніж купити ручку КПП варто звернути увагу не тільки на зовнішній вигляд, але і характеристики.

Насамперед увагу варто звернути на монтажні габарити і на особливості характеристик виробника, а точніше універсальна або модельна дана ручка. Важливо наявність зображення схеми передач на поверхні ручки.

При різьбовому кріпленні змінити ручку досить просто, стара викручується, а на її місце вкручується нова. Якщо ж є додаткові кріплення, доведеться трохи повозитися, зняти фіксатори, можливо і панель.

При виборі нової ручки КПП слід керуватися рекомендаціями виробника.

Заміну ручки слід проводити поетапно, відповідно до інструкції технічного обслуговування автомобіля. Порядок заміни залежить від виду і способу кріплення ручки до важеля. Якщо ручка має чохол, буде потрібно додатковий демонтаж панелі і зняття старого чохла. Зазвичай, монтаж ручки КПП проходить швидко і не вимагає особливих навичок.

Ціна ручки КПП залежить від виробника і матеріалів, з яких вона зроблена.

Ручка КПП — це технологічний і в той же час стильний елемент оформлення салону автомобіля, виконує роль безпечного керування транспортом і тюнінгу. З заміни ручки КПП легко і недорого можна почати рестайлінг вашого автомобіля.

В інтернет магазині sensor.in.ua представлений широкий асортимент ручок КПП і чохлів для різних марок автомобілів. Кожен автовласник зможе знайти потрібну йому ручки для свого автомобіля. Доставка здійснюється по всій Україні, можливий накладений платіж оплата на сайті.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner