Кошик
1337 відгуків
+380 (68) 990-07-66

Як працюють парктроніки і для чого вони потрібні?

Як працюють парктроніки і для чого вони потрібні?

Багато водіїв вважають парктроніки пристосуванням для недосвідчених водіїв і не поспішають ставити ці пристрої на свій автомобіль.

Хоча вони призначені для того, щоб уникнути небажаних ситуацій при парковці в умовах ускладненої маневреності, поганої видимості, в тому числі при поганих погодних умовах (докладніше в статті за посиланням).

Таких ситуацій може бути безліч і причина тут не завжди в досвідченості водія, в умовах міста, вузьких вулиць, завантаженість на дорогах навіть досвідченому водієві іноді складно розрахувати сантиметрів до безпечну відстань свого автотранспорту до перешкоди.

І в цьому випадку парктроніки - незамінні помічники, які сповіщають водія про будь перешкоді позаду і попереду автотранспорту, розраховуючи при цьому ще і відстань до перешкоди.

Так паркування стає в рази комфортніше для досвідченого водія, не кажучи вже про водіїв без досвіду водіння.

Види і пристрій парктроніків

Парктроніки за місцем розташування поділяються на:

 • передні і задні (найпоширеніші)
 • комбіновані (комплект з восьми датчиків)

Колір парктроника може бути різним, але колірна гамма не надто велика. Бувають матові датчики під фарбування, проте фарбувати їх слід акуратно тонким шаром фарби, щоб не порушити чутливість пристрою.

 

Як влаштований парктронік:

 • блок управління - електронне пристрій, який обробляє сигнал від паркувальних датчиків
 • датчики паркування, саме вони подають імпульс
 • індикатори відстані, які в залежності від моделі парктроника відображають відстань до перешкоди у вигляді шкали чи у вигляді цифр на екрані.

Принцип роботи паркувальних датчиків наступний: сигнал, що виходить від датчика зустрічається з перешкодою, відбивається від нього і повертається до сенсора. В електронному блоці управління відбувається аналіз довжини хвилі і, відповідно, відстані до перешкоди.

Так працюють ультразвукові парктроніки.

Електромагнітні датчики працюють за принципом аналізу коливання поля електромагнітної сили між двома провідниками.

В сучасних парктрониках існує різний механізм передачі інформації водієві, основні системи оповіщення:

 1. звуковой сигнал, самый простой и распространенный способ оповещения. Звук меняет свою интенсивность и чем ближе препятствие, тем громче и чаще происходят звуковые сигналы
 2. визуальное отображение в виде шкалы, при котором чем больше полос шкалы загорается, тем ближе находится препятствие
 3. отображение на ЖК экране, на котором отображается не только расстояние, но и расположение препятствия
 4. система, которая подключена к камере заднего вида, при этом на экран выводится изображение самого автомобиля и его траектория.

У деяких модифікаціях систем парктроніків інформація виводиться проекцією на лобове скло водія, це зручно тим, що інформація знаходиться в одному місці і водій не відволікається на додаткові екрани під час руху.

Кількість датчиків може бути різне:

 • для недосвідчених водіїв їх може бути 8, 4 позаду і попереду 4
 • 6 датчиків: 4 ззаду і 2 спереду, такий варіант підходить водіям, які не досить добре почувають габарити свого авто
 • 4 датчика задніх

Крім передніх і задніх датчиків існують ще датчики так званих "сліпих зон", які встановлюються з боків автомобіля.

После установки датчиков нужна настройка их чувствительности. Так, при очень высокой чувствительности водитель будет отвлекаться на незначительные преграды в виде высокой травы, а при слишком низкой пропустит действительно существенную преграду. Расстояние датчика от поверхности земли должна составлять не менее полуметра, это также следует учесть во время установки парктроников.

Якщо вибір припав на систему з РК-дисплеєм, потрібно визначитися з місцем його розташування. Екран може розміщуватися поруч з дзеркалом заднього виду або на приладовій панелі. Головне, щоб вибране місце було зручно для водія і не відволікало від процесу паркування.

 

Де купити якісний парктронік?

Придбати якісний парктронік можна у нас на сайті за посиланням https://sensor.in.ua/g70418418-parktroniki. Перевірити парктронік перед його установкою можна створивши штучну перешкоду перед датчиком, якщо паркувальний радар справний, він видасть відповідну інформацію.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner