Кошик
1292 відгуків
+380 (68) 990-07-66

Кнопки стеклопод'емников в автомобілі

Кнопки стеклопод'емников в автомобілі

Склопідйомники - це пристрої, що дозволяють управляти положенням (підйомом і опусканням) бічних стекол в автомобілі. Сам механізм регулювання висоти підняття знаходиться в двері і не бачимо зовні, на поверхні внутрішньої бічної частини дверей знаходиться ручка або кнопка склопідіймача. Автомобіль Packard 180 був першим щасливим володарем склопідйомників в своїй комплектації (докладніше в статті https://gomechanic.in/blog/history-behind-power-windows).

 

Види і типи склопідйомників

Склопідйомник складається з двох основних частин: приводу і самого підйомного механізму.

Залежно від приводу склопідіймача діляться на два типу:

 

 

  • механічні
  • електричні

 

Принцип дії механічних полягає в передачі обертального руху від рукоятки склопідіймача в рух яку потрібно приводити вручну, до приводного валика.

Перевагою такого типу склопідіймача можна назвати:

  • відносно низьку вартість
  • енергоспоживання при цьому відсутній
  • механізм працює при непрацюючому двигуні
  • більш безпечні для дітей, так як не приводяться в дію довільно

До недоліків механічних склопідйомників відносять:

Такий механізм вважається більш застарілим, немає можливості однією кнопкою закрити всі вікна в машині.

Електричні склопідйомники мають більш новий механізм, в його роботі бере участь реверсивний електродвигун.

Перевагою електричних склопідйомників можна назвати зручність у їх використанні, так регулювати відкриттям і закриттям бічних вікон можна однією клавішею водійських панелі. Зовнішній вигляд кнопок більш презентабельний, ніж ручок.

Деякі системи управління дозволяють користуватися електричними склопідйомниками при вимкненому двигуні або за допомогою команд зовнішніх пристроїв, таких як брелок автосигналізації.

Електричний механізм склопідйомників має додатковий функціонал блокування, яка дозволяє відключити роботу керуючих кнопок, ця функція розроблена для забезпечення безпеки в тому випадку, наприклад, коли діти можуть керувати відкриттям вікон, а водій просто не встежить за цим.

Автовиробники виготовляють 4 типу склопідйомників: кабельні, важільні, тросові. Розходження між ними полягає в конструкції механізму, який прихований в двері і не видно зовні.

 

Заміна кнопок автопідйомника

 

Кнопкове управління склопідйомниками здійснюється перемикачами клавішного типу. Перемикачі можуть мати різний зовнішній вигляд (дизайн), найчастіше на їх поверхню нанесено графічні зображення у вигляді підказки призначення клавіші, іноді кнопки мають підсвічування для кращої орієнтації в салоні в темний час доби.

Справність режиму роботи склопідйомників істотно впливає на комфорт перебування в салоні автомобіля. Зовнішня пластикова частина кнопок склопідйомників можуть виходити з ладу і вимагати заміни. А так як без функції регулювання підняття скла досить незручно, із заміною кнопок зволікати не варто.

Найпоширеніша причина поломки кнопок склопідіймача - окислення контактів. Відбувається це із-за частих перепадів температур і вологості. Звичайно, можна зачистити контакти і тимчасово відновити роботу кнопки, але це не вирішить проблему. Замінити непрацюючу кнопку можна самостійно або скористатися послугами автосервісу.

Придбати завжди якісні кнопки і перемикачі, у тому числі кнопки склопідйомників, можна на нашому сайті в розділі товарів за посиланням https://sensor.in.ua/g87357414-pereklyuchateli.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner