Кошик
1289 відгуків
+380 (68) 990-07-66

Вибір і покупка парктроника

Вибір і покупка парктроника

В умовах великого міста нерідко важко знайти достатньо місця, щоб вільно маневрувати, тому парковка стає справжнім випробуванням на спритність. У такому випадку найкращим виходом буде встановити датчик парковки, який дозволить уникнути неприємних ситуацій.

 

Що собою являє сигнальна система

Парктронік являє собою пристрій, попереджувала людини перебуває за кермом авто про перешкоди, які перебувають з різних боків транспортного засобу. Головне завдання забезпечувати комфортний і безпечний маневр в момент, коли здійснюється парковка.

 

В систему входять:

 

 • електронний блок управління;
 • система індикації;
 • датчик.

 

Паркувальний радар ідентичний за способом функціонування з эхолокационными приладами. Датчик посилає сигнали, які відбиваються від навколишніх предметів і повертаються, після чого електроніка визначає, на якій відстані знаходиться автомобіль від перешкод, а індикатор передає інформацію.

Якщо раніше парктронік був привілеєм тільки елітних марок, то тепер виробники випускають пристрої доступні для багатьох автомобілістів. В блозі нашого сайту є стаття про парктрониках з камерою, в якій представлені характеристики даного типу продукції. У ще одній статті розглянуто стрічкові парктроніки, що володіють своїми певними особливостями. Також, якщо у вас є необхідність в отриманні детальної інформації про те чи іншому парктронике, ви можете звернутися до нас – ми поділимося з вами потрібними відомостями.

 

Як правильно вибрати прилад

Вибір різновидів моделей зараз великий, тому власники автомобілів перед покупкою хочуть дізнатися, як правильно підібрати датчик парковки, щоб працював максимально ефективно.

При купівлі слід враховувати наступні фактори:

 

 • комплектація;
 • області сканування;
 • варіанти виводу інформації;
 • спосіб установки;
 • додатковий функціонал.

 

Перш ніж купити датчик, потрібно уважно вивчити всі характеристики. Зупинимося далі докладно на кожній з них.

 

Конструкційні особливості

У продажу можна знайти парктронік таких типів:

 

 • дротовий – відноситься до бюджетних моделей, в яких індикатор, датчик і блок управління з'єднані проводами, дана конструкція проста в ремонті, але з-за великої кількості проводів незручна в монтажі;
 • бездротовий – в такому варіанті індикатор і електронний блок зв'язуються радіосигналами, установка значно простіше, але датчик і електронний блок все одно з'єднуються проводами, за ціною такий датчик паркування вище;
 • стрічковий – виконаний у вигляді металізованої клеїться стрічки, відрізняється високою точністю, оскільки охоплює весь автомобіль по периметру і мертві зони відсутні.

 

Ще одна особливість конструкції – електронний блок монітор-дзеркало виконаний у вигляді дзеркала заднього виду з рідкокристалічним дисплеєм. Така модель не потребує спеціального місця для розташування дисплея, а всі дані виводяться на дзеркало. До монітора підключається задній парктронік. Головним недоліком такої конструкції є складний монтаж.

 

Зони сканування

Паркувальний радар в залежності від зони, в якій він встановлюється на автомобіль і охоплює сканування, поділяється на такі різновиди:

 

 • задній парктронік;
 • передній;
 • комбінований.

 

Задній парктронік розміщується на задньому бампері авто. Такий датчик паркування встановлюється найчастіше, оскільки саме ця частина найскладніша для огляду. Зазвичай встановлюється від двох до чотирьох точок, але оптимальним рішенням вважається від трьох до чотирьох, оскільки при двох залишаються сліпі зони.

Задній парктронік активується при включенні задньої передачі.

Передній датчик монтується на автомобіль, на передньому бампері. Паркувальний радар при цьому приєднується до засобу визначення швидкості. Якщо автомобіль рухається зі швидкістю вище 20 кілометрів на годину, відбувається відключення системи паркування, при гальмуванні починають працювати.

Комбінований датчик вимагає одночасного монтажу попереду і позаду: чотирма задніми і двома або чотирма передніми. При цьому Система оперує двома типами сигналів, щоб водієві було зрозуміло, де знаходиться перешкода, коли здійснюється парковка. Такий парктронік буде коштувати трохи дорожче, але зате забезпечує більший охоплення і зводить до мінімуму можливість зіткнення з перешкодою, що особливо цінується малодосвідченими водіями.

 

Датчики – необхідна кількість

Ідеальна парковка залежить від досвіду автомобіліста і точні показники приладів. Перед тим як встановити паркувальний радар, оцініть об'єктивно свої здібності і підберіть оптимальний варіант:

 

 • якщо ви досвідчений водій і відмінно відчуваєте габарити автомобіля, то можете встановити тільки задній парктронік в кількості чотирьох штук;
 • для автолюбителів з достатнім досвідом, але погано почувають габарити авто рекомендується шість датчиків – задній парктронік чотири, фронтальний два;
 • для початківців краще всього встановити датчик парковки у восьми точках.

 

Коли вибираєте паркувальний радар, також враховуйте похибка, яка заявлена виробником. Чим менше це число, тим точніше датчик вимірює відстань до об'єкта.

Звертайте увагу на такий показник, як швидкість взаємодії. Чим швидше працює парктронік, тим раніше водій отримає сигнал зупинитися.

 

Як купити парктронік

Щоб придбати якісний паркувальний радар, важливо не тільки звертати увагу на характеристики, але і уважно поставитися до місця покупки. Вибирайте тільки спеціалізовані магазини, які пропонують оригінальну продукцію перевірених брендів.

При покупці перевірте датчик парковки, він повинен реагувати на штучно створені перешкоди. Парктронік повинен видати інформацію про стан перешкоди.

Уточніть у продавця, адаптований чи паркувальний радар під кліматичні умови місцевості, в якій ви будете його експлуатувати.

Якщо ви вирішили вибрати і купити парктронік, відповідально поставтеся до цього завдання, адже від якості приладу залежить дуже багато. Невдала парковка може коштувати не лише грошей, стати причиною травм як сидять в салоні автомобіля, так і випадкових перехожих.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner